Normális esetben lejárt lemez lenne a 10.4.7-es, Dashboard Advisory-s hazatelefonálós sztori, de az Apple végre kiadott egy nyilatkozatot az ügyben, és ezzel párhuzamosan a TUAW-on és a beszéljükMac-en megjelent egy-egy szerecsenmosdató cikk. Újramelegített töltöttkáposztánkat olvassák.
Az írások szerint teljesen rendben lévő a felhasználóktól nyolcóránként lekérni a telepített widgeteik verziószámát (állítólag ezt tartalmazza a gépről kikerülő adat), abszolút nem aggályos, hogy a funkciót egy figyelmeztető szó nélkül és kikapcsolhatatlanul pakolták bele az oprendszerbe. Mindezen tulajdonságok azért vannak teljesen rendben, mert a nyilatkozat szerint az Apple igenis komolyan veszi a személyiségi jogokat.
Azt hiszem, az Apple kimosdatásával mindketten elmennek amellett, hogy egyszer már egy ugyanilyen pofonba beleszaladt a cég. Az iTunes mini store megjelentekor - a hallgatott zenék alapján ajánlott megvásárolnivalót az iTunes Music Store-ból - hasonlóan reagáltak a felhasználók. Ráadásul az ok is azonos volt, “elfelejtettek” szólni egy olyan funkció beépítéséről, ami privacy aggályokkal járhat. Innentől pedig nem az a kérdés, miért a nagy felháborodás, hanem, hogy tanul-e a saját hibáiból az Apple?
Amire rögtön rá is vághatnánk egy nemet gyorsan, ismerve a G5-tel kezdődő analóg elektronikai problémákat (úgyis mint búgó MBP és társai), de ne legyünk pesszimisták.
Szerintem épp elég személyes adat az hogy valaki milyen widgeteket használ és az IP címe.
Azt - megint csak elhívén az Apple-nek a dashboardadvisoryd működéséről elmondattakat - nem tudják meg, hogy mit használ. Azt igen, hogy mi van telepítve, de pont a widgetek borzalmas kezelhetőségének hála (törölgetés egyesével, aha) a widget könyvtár tele van szemetelve.
De nem akarom mosdatni én is az Apple-t, valószínűleg ott az eltérés, hogy az ilyen jellegű privacy-mre kevéssé vagyok kényes. Épp ezért az eljárás jobban zavart.