A napi Schneier tipp annyira logikus, mint amennyire képtelen leszek betartani. (Eleve csak hobbiból vagyok paranoiás, pedig ez ideális eseten életet kitöltő tevékenység.) Azt írja a mester, hogy egyre kisebb dolgokon tudunk egyre több adatot egyszerre elhagyni. Egy nyolc-tíz-tizenhat gigás pendrájvval már egy egész élet összes fontos dokumentumát egyszerre lehet elveszíteni. És mivel ez ellen igazából védekezni nem lehet, egy módszer marad: titkosítsunk mindent, ami egy kicsit is fontos.
Schneier linkeli is a Wiredben 2007-ben megjelent cikkét arról, hogy ő, aki ugye 2600 hertzen sírt fel továbbá akiben kölcsönösen megbízik Alice és Bob, mert nincs más választása, hogyan védi az adatait. Kapaszkodjunk: teljes lemeztitkosítás, a ritkábban használt anyagok jelszóval védett zipekben való tárolása, és végül a laptopon tárolt információ minimalizálása. Már csak ott a gond, hogy ez elég durván ütközik a laptopomon élek nomád életformával. Válasz nincs, csak kérdések.
Nem tudom kihagyni a Jesus Saves and Has a Comprehensive Backup Routine poént, gyenge vagyok.
tárolj a felhőben, szupertitkosítva mindent, tarts backupot saját szerveren is otthon.
én nem tartok egyelőre úgyhogy két kézzel kapaszkodok a laptopomba holnapig amikor is mindent lementek.
Volt/szokott lenni a felhőben backupom. JungleDiskkel S3-ra mennek fel adatok. Megvan az a hátránya, hogy az első backup iszonyú lassú, visszaállni róla viszont nem gyors.
Triviális megoldás a “titkok” eliminálása. (Nyilván kivitelezhetetlen, de törekedhetünk a redukálásukra.)
A töredékekre redukálásukkal pedig azt éred el, hogy ezer helyen lesz egy-egy darab fontos infó. Egy kis Firefox tárolt jelszavak, Totálkommandós ini fájlok ftp adatokkal és a többi.
Jobb helyeken kitiltás jár, ha TC-vel mész fel ftp-re! :)
@lister
A shotsot meg négy-öt másik blogot frissíteni meg anyagokat feltölteni viszont egészen jó. És ha valami jobb hely, akkor a saját ftp-m az. :D
Nem tehetek róla, de nekem a File Transport Protocol-ról (is) mindig a warez jut eszembe. :-D