Munka
Múlt héten jártam az Országos Műszaki Múzeum Tanulmánytárában - utóbbi szó annyit takar, hogy alapvetően raktárnak építették a hatvanas években, aztán salgópolcos múzeummá vált -, ahol az Ural-2 mellett a magyar gyártású személyi számítógépek egész sorát meg lehet csodálni. Van még fényképezőgép, régi tévé, hangcucc, meg ha szerencsétek van akkor Képes Gábor, az iszonyatosan lelkes muzeológus. Utóbbit a vitrinen kívül érdemes keresni.
A letölthető kibertéri atlaszon fellelkesülve a net feltérképezésének lehetőségeiről írtam. Ebből utólag nézve teljesen kimaradtak a web helyett a webes trendeket ábrázoló térképek, mint például az Information Architects metrós alkotása. Pedig ez utóbbi még az ábrázoljunk mindent metróval mémet is meglovagolja, ami miatt egy fél évig olvashatatlan volt a BoingBoing. És ha már mémek, a Wingmakersen felbuzdulva született cikk netes szektákról, ami miatt másfél óráig próbáltam szalonképes fotót csinálni a 4chan-ről.
Szórakozás
Határidő utáni napra kész a szubsztenderd - kategória, játékok, szkrínsot - jellegű prezentációm a szombati SFPortal találkozóra. A program szerint kilenc tíz negyven körül jutok szóhoz, ami azt jelenti, hogy a fülei felragasztásával foglalatoskodó kávét szürcsölő Star Trek geekeken kívül senki nem lesz ébren.
Az előadás összerakása közben arra jöttem rá, hogy az iszonyúan jó Uplinknek volt legalább egy erős előképe a kilencvenes évek elején, ez a Computer Underground. Illetve, hogy három-négy klónja legalább van az Introversion klasszikusnak. Csak egyszer legyen elég időm rájuk.