Azon csak csendesen elgondolkodtam, hogy vajon hogyan lett szerencsétlen Kevinből közgazdaság, mert a társadalomtudomány főkategória voltaképp stimel is. Azt viszont érthetetlen, hogy az alábbi két könyvet, amelyek a fülszöveg alapján belül vannak az elviselhető bulvárosság határán - hogy nem vettem eddig észre.
- Sebők János: A harmadik világháború - Mítosz vagy realitás
- Peter Warren – Michael Streeter: Az internet sötét oldala
Volt bármelyik a kezetekben?
A Mitnick könyvek megvannak, de bánom (bár tanulságos volt elolvasni és átértékelni Kevin mitoszát a leírtak ismeretében). Európában amúgy nem állják meg a helyüket a sztorik, mert nem a kölcsönös bizalomra épül a társadalom, mint Amarókában. A Warren könyv egészen kellemes, ha fikcióként olvasod. A Sebők könyvet nem ismerem, de a bevezetője bulvárra hajaz, így megvárom amíg elolvasod, ha elolvasod.
Közgáz úgy lehetett, hogy sokszor szerepel benne a pénz és a kártya meg a kód, ja meg az intézmény is. Talán egy droid (nem ember, hanem bot) ez alapján oda tette. Vagy az unatkozó tag dobott egyett D4-el az útválasztóban és ez jött ki, majd betámadta a D20-al.
A hackertörténeteket igyekszem fikcióként olvasni, így talán nem szaladok nagyon bele a pofonba. A Warrent meg a Sebőköt pedig felraktam a listámra.