“Az univerzum iróniamaximumra törekszik.”
Csütörtökön a Könyvmarketing konferencián Bodó Balázs beszélt arról, hogy “ha rés támad a jogosultak által biztosított kínálat, és a fogyasztók által megjelenített kereslet elvárásai között, akkor ezt a rést - jobb híján - kalózok fogják betölteni.” Illetve arról, hogy a fogyasztók az árral, kínálattal, formátummal egyaránt lehetnek elégedetlenek. (Balázs prezijét erre találjátok, update: Via összefoglalója a konferenciáról.) Az alapok lefektetése mellett az is bemutatta, hogy egy e-könyves másolásvédelmet guglizással együtt is két perc feltörni, és nem kell hozzá semmilyen előképzettség.
Balázs alapelvként hozott állításaira még aznap került remek bizonyítás is. A Piratebay-en felfedeztek egy hétezer szórakoztató irodalmi művel teli torrentet. Az interneten korábban sem volt különösen nagy művészet magyar nyelvű kalózkönyvet találni, de arra még talán nem volt példa, hogy 1, a világ legnagyobb kalózoldalára kerüljön fel ekkora könyvtár, és hogy 2, nyilvános (nem zárt, nem titkos) forrásból lehessen elérni a könyveket.
Bajban lennék, ha legális e-könyvet keresnék ezekből
A listát épp csak átfutva az tűnik fel, hogy megvan az összes olyan klasszikus, amit az ember nosztaligiából beszerez, amit odaad a fiának, fiatalabb rokongyerekeknek. Azaz van Asimov, Tolkien, Herbert, az megjelent Kozmosz Fantasztikus könyvek fele, a Kossuth Scifi sorozat, és persze a rendszerváltás óta kiadottakból van Pratchett, Rowling, Darren Shan.
Ha megnézzük, hogy hány kötet érhető el legálisan az e-könyvesboltokból, akkor tűnik csak fel, milyen hatalmas a kalózkönyvtár. A Txtr.hu körülbelül ötszáz könyve, a Fapadoskönyv nagyjából nyolcszáz címe, az Adamo Books kínálata, vagy a könyvek híján még el se indított Polc.hu mind eltörpül a hétezer bestsellerből álló lista mellett.
Most, hogy az amúgy kísérletezésre remek, papírkönyvre - mivel évek óta nincs a piacon - kockázatot nem jelentő címek elérhetőek, igencsak el kell gondolkoznia a kiadóknak, hogy mit tudnak kínálni az olvasónak.
Szabad informacioaramlas!
remélem az a hét seeder elég lesz ahhoz, hogy le lehessen tölteni
Fognak téged szeretni a szerzőijog-védők. :D
Attól, hogy nem veszünk róla tudomást, ezek a könyvek még léteznek. :)
THINGOL wrote: remélem az a hét seeder elég lesz ahhoz, hogy le lehessen tölteni
jelenleg 110 seedert és 95 peert látok. bőven elég.
Bodó bemutatóját ekönyvolvasón láttam linkelve, senki füle botját sem mozdította rá. :)
Mondjuk én sem, de cserkészbecsületszóra esküszöm, olvastam. :D Le is kaptam utána a disszertációját.
Ha már Bodó és az ő életműve, akkor a Sobri Jóska Digitál is izgalmas. Előástam, mert a Warsystems öö tartogat navigációs meglepetéseket :D http://www.warsystems.hu/wp-content/uploads_bodo/sobri_joska_digital.pdf
Egen.
Az is megvolt.
Időnként rákeresek előadásaira mp3/avi formátumokban, többnyire kevés szerencsével, mert úgy látszik, videózás/hangrögzítés nem menő. :D
Egy dologban nem értek egyet vele, a graffitit nem tartom olyan nagyra. :D
Kíváncsi vagyok, mit szól ehhez Szélesi Sándor. Biztosan üdvözli, hogy végre sokan olvashatják az… információit.
Használd nyugodtan a könyv szót. ;)
És persze ez lesz az, amit meg akarok kérdezni tőle csütörtökön, ha a moderátor nem teszi meg helyettem: http://www.meetup.com/sfportal/calendar/15182964/
(Csak a szabad információáramlásra reflektáltam a magam fájóan homályos módján.:))
Ó, hát ez érdekes lesz… A kerekasztalos ürgék közül ki képviseli a technofóbokat?
Tippre Sándor és Németh Attila. Illetve az alapján, amit Janzertől olvastam, az alapján ő sem az ekönyvben látja a hazai könyvipar elsőszámú problémáját. (Hanem a terjesztői rendszerben.)
Ugyan nem az első számú probléma Janzernél az ebook, de az utolsó tanulmányában nem sok jót ír róla.
Béna vagyok. Megpróbáltam letölteni a hétezret, de nem sikerült. Hogyan kell, légy szíves segíts…
Egy torrentkliensre van szükséged (pl. uTorrent), és azzal kell megnyitni azt a fájlt, ami lejön a Piratebay-ről. Ennél több torrentiskolát nem tartanék.
Köszönöm még egyszer…