Az elmúlt három hétben olyan kódsorokat hoztam össze órák alatt, amik egy hozzáértőnek szumma tíz percébe kerültek volna. Legalább öt módszert tudok, hogyan nem lehet elküldeni bootláskor az IP-címemet egy emailben. A végén persze összejött egy, ami működik.
Aztán használtam a forecast.io API-t annak megtudására, hogy hány fok van az ablak másik oldalán. Persze, most hogy kimegy a hívás, érdekelhetne az is, hogy fog-e esni, mi várható holnapra, ilyesmi. Ehelyett levillogtatom egy színváltós LedBorg modullal, hogy kell-e pulóver vagy kabát. Mivel ma volt időm szórakozni vele, már vannak benne újrahasznosítható kódrészletek is. Legózás van.
Az egész úgy kezdődött, hogy vettem egy Raspberry Pi B+-t, mert szükségét éreztem valami játszós projektnek. Hobbim van egy-kettő, de mindegyiknek valami média jellegű a vége. Vagy sörözés. A legújabb, az olvasókör esetében a kettő remek arányú mixe. A Raspberryből viszont nem lesz egynél több cikk, a terület, amit felfedezek fel van fedezve. Emberek élnek belőle. Játszhatok.
Na így kezdtem ledvillogatatós, időjárásjelzős, műsorletöltős ébresztőórát csinálni. Elsőre ez jutott eszembe. Kellően sok minden kell hozzá. Ha pedig egyszer végeznék - postán vannak még alkatrészek - akkor a projekt továbbfejlesztési lehetőségei végtelenek. A netről persze tud magának pontosidőt kérni a kütyü, de mennyivel menőbb, ha van benne egy valósidejű óramodul.
Bele lehet gyógyítani a szkriptbe a lakásom címét az időjárás jelzéséhez, de azért GPS-szel csak menőbb lenne. (Az NMEA csomagban mintha idő is lenne.) Ráadásul kallódik itthon egy Bluetooth GPS, ami mivel Bluetooth rögtön meg is duplázta a problémáim számát.
Aztán lehet a jószágra karakteres kijelzőt is szerelni. Megvan az elv, ugye?
(Raspi fotó Matt Wareham, mert sötétben az ember már csak nem bénázik makróval.)
Gratula és jó szórakozást! Kíváncsi vagyok a projektekre! :) Én az arduinoval egy éve alatt néhány led villogtatásánál tovább nem jutottam, pedig már egy négy motoros autó vázat is beszereztem hozzá!
Ó villogtatni egyszerű, mert van egy wiringpi nevű library, és ha azt használom, akkor csak megmondom, hogy melyik pinekre kérek kráftot. :)